Sperm Festival 2011: Překračování stínu

Pátý ročník Sperm Festivalu se uskuteční od pátku 22. do neděle 24. dubna 2011 v pražské MeetFactory s podnázvem "Překračování stínu". Mezi prvními oznámenými umělci jsou australští elektropopoví Architecture in Helsinki, britský producent a DJ James Holden, dubstepový Martyn, švýcarská Kate Wax s kapelou nebo objev německé techno scény, tříčlenný projekt Brandt Brauer Frick.

                           

Novinky

V roce 2013 se festival neuskuteční – 20.02.2012

Sperm Festivalu se v roce 2013 ve formě jaké jej znáte z předešlých let neuskuteční. Nicméně nesmutněte - chystáme pro letošek několik menších akcí - detaily brzy.

Začínáme! – 21.04.2011

Přípravy na festival jsou v plném proudu – architekti staví a dekorují, light designéři tahají kabely a věší světla, bedňáci navážejí techniku, všichni věší projektory a dekorace a těší se na první první zítřejší workshop Candase Sismana a Denise Radeva od 18.00 a následný koncert skupiny Forma k filmu Erotikon od 19.30, kteří festival zahajují.

Představujeme doprovodný program – 19.04.2011

Sperm festival nereflektuje pouze aktuální hudební trendy, ale dbá i na svou edukativní část. V rámci doprovodného programu nabízí hned několik zajímavých přednášek a workshopů. Už v pátek od 18.00 představí své práce turečtí vizualisté Candas Sisman a Denis Radev, to hlavní ale přijde v neděli. Od 16.00 se můžete dozvědět více informací o hudebně-vzdělávací aktivitě Red Bull Music Academy, zjistit, jak pracuje s hudebním softwarem Ableton hudebník Teapot a jeho tvůrci či se dozvědět více o projektu Easterndaze mapující východoevropskou hudební scénu. Celý večer vyvrcholí panelovou diskusí na téma Překračování stínu aneb Česká hudební scéna v zahraničí s účastí spousty zajímavých hostů.

Candas Sisman + Denis Radev – 13.04.2011

Na festival zavítají mj. turečtí vizualisté Candas Sisman a Denis Radev, kteří společné s dalšími hudebníky připraví velkolepou site-specific "podívanou", a to hned v pátek 22. dubna. Všichni a/v freaks sem!

Architecture in Helsinki vydávají desku a míří na Prahu – 08.04.2011

Příští týden vydává australský indie-popový spolek Architecture in Helsinki po dlouhých čtyřech letech svojí čtvrtou řadovou desku "Moment Bends". V rámci následného turné se premiérově představí také v Praze - stane se tak o velikonočním pátku, 22. dubna v MeetFactory na letošním Sperm Festivalu.